EstheDent
ul.Grójecka 214, lok. U-9
02-390 Warszawa
tel.222-991-550
pon.-pt.: 10.00-20.00

Wybielanie zębów Warszawa

Każdego dnia wiele różnych czynników jest w stanie wywołać przebarwienia naszych zębów i tym samym zepsuć nasz starannie pielęgnowany, biały uśmiech. Wtedy też konieczne jest wybielanie zębów. Jedzenie we wszystkich barwach tęczy, używki – począwszy od herbaty i kawy, na winie i papierosach kończąc – oraz wiele innych czynników, odbierają nam jasny zdrowy wygląd szkliwa nazębnego.

Ciemnieje ono, żółknie, przestaje być atrakcyjne. Jeśli szkodliwe substancje wnikną zbyt głęboko, może okazać się, że nawet najlepsza pasta i regularne szczotkowanie nie przywrócą naszemu uzębieniu dawnego wyglądu. Dlatego polecamy Państwu profesjonalne wybielanie zębów zarówno w gabinecie przy użyciu lampy do wybielania PHILIPS ZOOM – najpopularniejszej lampy stosowanej również w USA, jak również system wybielania nakładkowego do stosowania w domu

Metody, jakie używamy, są w 100% bezpieczne dla Państwa uzębienia ponieważ jako jedyni standardowo oferujemy naszym Pacjentom podczas procesu wybielania zębów dodatkowy ,specjalistyczny preparat regenerujący szkliwo i zmniejszający nadwrażliwość-ACP RELIEF(Amorficzny Fosforan Wapnia) . Dbamy o to aby Państwa zęby po zakończonym wybielaniu były nie tylko piękne ale także zdrowe.

Skuteczne wybielanie zębów - Oczaruj uśmiechem, czyli blask białych zębów

Wszyscy doskonale wiemy jak ważne jest pierwsze wrażenie wywołane podczas spotkania zarówno towarzyskiego, jak i biznesowego. Schludny, elegancki, zadbany wygląd sprawia, że chętniej rozmawiamy i przebywamy w towarzystwie takiej osoby... Oczywiście zupełnie inną sprawą jest fakt podtrzymania tego zainteresowania dzięki inteligencji, charakterowi i osobowości.

Jednak, aby inni mogli i chcieli poznać nasze talenty ważne jest pierwsze wrażenie, jakie na nich zrobimy. Więc dajmy sobie szansę. Oczywiste jest jak wiele potrafi zdziałać piękny, miły, szczery uśmiech, ale co wtedy, gdy natura nie obdarzyła nas lśniącymi białymi zębami i w konsekwencji krępujemy się szeroko uśmiechać. Na szczęście współczesna stomatologia w prosty i bezpieczny sposób jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pomoże rozwiązać nam ten problem.

Najmniej inwazyjną z całą pewnością jest wybielanie zębów. Dobór metody wybielania zębów uzależniona jest od:

  • Przyczyn przebarwienia zęba,
  • Czasu, w jakim pacjent chce uzyskać upragniony efekt
  • Gotowości na pewne poświęcenie, tzn. Utrzymanie „białej diety” bez kawy, herbaty, papierosów i niektórych ulubionych pokarmów: buraczków, czerwonych soków, ketchupu itp.

A więc jaka metoda wybielania zębów i dla kogo jest najlepsza?

Jeżeli twoje zęby są żywe a przyczyny przebarwienia są czynniki są wewnętrzonopochodne (zbudowanej z substancji Chromatogennych np. tetracylu u tkanki zęba w okresie życia płodowego i wczesnym dzieciństwie, odkładanie zębiny wtórnej wraz z wiekiem oraz urazy mechaniczne) lub zewnętrzno pochodne (palenie i czynniki obiektywne) mamy do wyboru dwie metody: profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie oraz wybielanie domowe „nakładkowe”.

Jeżeli chcesz osiągnąć szybki efekt długotrwały to metodą z wyboru będzie wybielanie w gabinecie. Polega ono na odpowiednim zabezpieczeniu dziąseł, nałożenie na zęby żelu wybielającego oraz zastosowanie odpowiedniego źródła światła, który efektywnie i zwiększa uwalniane nadtlenku zawartego w zębie odpowiedzialnego za proces wybielania.

Obecne wytyczne UE rekomendują stosowanie żelu do wybielania profesjonalnego o zmniejszonym natężeniu, co skutkuje koniecznością powtarzania zabiegu lub uzupełniania zabiegu 2-3 sesjami wybielania nakładkowego w domu.

Zaletą tej metody jest skrócony czas procesu wybielania zębów, względnie wadą są niewiele większe koszty, ale rekompensuje je nam fakt, że jednocześnie posiadamy już nakładki, które możemy wykorzystywać do wybielania tzw. „przypominającego”, jeżeli przygaśnie blask bieli zębów.

Drugą metodą jest domowe wybielanie za pomocą nakładek, do których aplikujemy żel wybielający, a następnie zakładamy na zęby na kilka godzin, zazwyczaj w nocy.

Aby je wykonać lekarz musi pobrać wycisk, a następnie technik w pracowni protetycznej wykonuje próżniowo plastikowe szyny. Trwa to zazwyczaj 1-2 dni. Po odebraniu nakładek przystępujemy do wybielania zębów w nocy. Pierwsze zmiany w kolorze zębów możemy obserwować po 2-4 dniach, a efekt ostateczny uzyskujemy zazwyczaj po 1-2 tygodniach zależnie od przyczyn wywołujących przebarwienie zębów. Im zęby są ciemniejsze lub spowodowane np. tetracyliną oraz pacjent niezbyt rygorystycznie stosuje dietę białą, tym czas wybielanie zębów może być dłuższe.

Inną istotną przyczyną wydłużenia okresu wybielenia jest pojawienie się nadwrażliwości zębów.

Należy wtedy przerwać wybielanie i zastosować specjalny żel zmniejszający nadwrażliwość, który możemy w okresie przerwy aplikować do nakładek i zakładać na zęby. W naszym gabinecie standardowo do zestawu wybielającego dołączamy żel zmniejszający nadwrażliwość, aby w ten sposób zoptymalizować zabieg wybielania zębów.

A co zrobić, jeżeli tylko jeden ząb jest przebarwiony i jego odcień wyraźnie różni się od koloru pozostałych zębów?

Problem ten dotyczy zębów martwych, dlatego najpierw badaniem RTG, obowiązkowo musimy sprawdzić, czy leczenie kanałowe zostało wykonane prawidłowo. Jeżeli nie – proces wybielania musimy rozpocząć od rewizji kanału i prawidłowego jego wypełnienia. Jeżeli kanał jest prawidłowo wypełniony możemy przystąpić do wybielenia, które polega na aplikowania do komory zęba żelu wybielającego w odstępach 3-4 dniach do momentu uzyskania satysfakcjonującego efektu. Zazwyczaj otrzymujemy go w ciągu 1-4 wizyt.

Jakie pytania zadają pacjenci dotyczące wybielania zębów?

1. Czy wybielanie jest bezpieczne?
Badania naukowe dowodzą, że wybielanie zębów jest bezpieczne gdyż czynnik wybielający, to znaczy nadtlenek wodoru i mocznik, obecne są w komórkach naszych organizmów, więc nie są toksyczne warunkiem jest oczywiście dawka świadcząca o efekcie toksycznym, dlatego bezwzględnie należy przestrzegać zaleceń lekarza.

2. Czy są jakieś skutki uboczne?
Przejściowym efektem ubocznym może być nadwrażliwość zębów, dlatego w gabinecie EstheDent Pacjenci standardowo otrzymują dodatkowo do zestawu wybielającego żel na nadwrażliwość.

3. Czy wybielanie jest szkodliwe dla szkliwa?
Badania wykazały, że żel wybielający powoduje utratę wapnia i apryzmatycznej warstwy szkliwa jednak te uszkodzenia zostają naprawione w ciągu 3 miesięcy lub szybciej, jeżeli stosujemy żele zawierające ACP (amorficzny fosforan wapnia)

4. Czy wypełnienia także ulegają wybieleniu?
Niestety, zarówno wypełnienia jak i korony protetyczne nie ulegają wybielaniu. Dlatego podejmując decyzje o wybieleniu zębów trzeba mieć na uwadze konieczność ich wymiany po zakończeniu wybielania zębów.

VARIE

- Pierwsze wzmianki o technikach i środkach wybielających zęby martwe pojawiły się w II połowie XIX wieku. Stosowano wtedy wapno chlorowane, chlorek glinu, nadtlenek wodoru w połączeniu ze zwiększoną temperaturą a nawet cyjanek potasu.

- „Wynalazcy” wybielani nakładkowego był ortodonta dr Klusmier, który w latach 60 XX wieku zaobserwował rozjaśnianie koloru zębów u pacjentów, którym przepisał nakładkowe stosowanie środka odkażającego zawierającego 10% nadtlenku karbanidu w przypadku zapalenia dziąseł. Początkowo metoda ta nie została szeroko zaakceptowana przez stomatologów a popularność zdobyła dopiero w 1989 roku po ukazaniu się szeregu badań i publikacji.

Autoryzowany Gabinet Biomet 3I biomet3i