EstheDent
ul.Grójecka 214, lok. U-9
02-390 Warszawa
tel.222-991-550
pon.-pt.: 10.00-20.00

Korony zębowe Warszawa

Interesują Cię korony zębowe montowane przez profesjonalistów? W gabinecie Estheden oferujemy Państwu profesjonalną opiekę w zakresie protetyki stomatologicznej. Dbamy o to, aby odtworzenie funkcji i estetyki po utraconym zębie odbyło się zgodnie z aktualną wiedzą i przy użyciu najnowszych technologii.

Wykonujemy uzupełnienia protetyczne stałe:

  • wkłady koronowo-korzeniowe,
  • korony licówki,
  • mosty porcelanowe,
  • mosty na włóknie szklanym,
  • olany.

Wykonujemy protezy ruchome:

  • osiadające,
  • szkieletowe.

Wykonujemy także prace złożone jak na przykład korony zębowe z protezą ruchomą połączone zasuwami lub zatrzaskami. Takie rozwiązanie niweluje problem widocznych metalowych klamer i znacznie podnosi estetykę uzupełnienia protetycznego.

Korony zębowe - wskazania do usługi

Korony zębowe są wskazane dla osób, u których ząb został zniszczony, w rekonstrukcji zgryzu oraz przy braku lub niedorozwoju szkliwa. Ząb można stracić na wiele sposobów np. w wyniku urazu czy martwicy po leczeniu kanałowym. Korony zakłada się również w celu ochrony zdrowego, ale częściowo uszkodzonego zęba.

W naszym gabinecie stosujemy korony pojedyncze na implantach i pozostałościach zębów lub w formie mostów. Wtedy korony zęba zamocowane są na kilku sąsiadujących z uszkodzonym. Kolor szkliwa dobieramy starannie pod barwę pozostałych, tak aby uśmiech naszych pacjentów był szeroki i jednolity.

Korony zębowe - etapy montażu

Pierwsza wizyta to konsultacja protetyczna, podczas której pacjent zapoznany zostaje z planem i kosztorysem leczenia. Cena konsultacji protetycznej to 100 pln i kwota ta jest zwracana w przypadku, gdy leczenie zęba lub odbudowa uzębienia jest kontynuowane w naszej klinice. Stomatolog bada pacjenta i robi zdjęcia rentgenowskie. Jeśli zachodzi taka potrzeba, wykonujemy działania przedprotetyczne w postaci leczenia próchnicy, leczenia kanałowego lub leczenia ortodontycznego.

Drugi etap to przystąpienie do właściwego leczenia protetycznego. W zależności od planowanej pracy protetycznej możemy zastosować różne rozwiązania. Stomatolog zgodnie ze swoją wiedzą pomaga dobrać odpowiednie dla pacjenta korony zęba.

Wykonanie koron jest uzależnione od ich rodzaju i może trwać 5-8 dni roboczych, czyli ograniczyć się do 2-3 wizyt u stomatologa. Czekając na korony porcelanowe lub korony pełnoceramiczne pacjent nie jest pozostawiony z niezabezpieczonym ubytkiem. Leczenie zęba przebiega tak, że na oszlifowaną koronę zakłada się tymczasową koronę, którą nosi się kilka dni, aż docelowe korony zęba nie będą gotowe.

Koszty montażu koron zębowych

Korony porcelanowe na pozostałościach zębów oraz korony protetyczne na mostach to rozwiązanie tańsze niż korony pojedyncze na implantach.

Wybór "korona porcelanowa, pojedyncza czy proteza" o poważna decyzja i dobrze byś podjął ją pod opieką profesjonalistów. Pracownia protetyczna Esthedent mieści się w dzielnicy Warszawa Ochota.

Autoryzowany Gabinet Biomet 3I biomet3i