EstheDent
ul.Grójecka 214, lok. U-9
02-390 Warszawa
tel.222-991-550
pon.-pt.: 10.00-20.00

Implanty zębów Warszawa

Implanty zębów, które oferujemy osobą się do nas zgłaszającym, są wszczepiane przez naszych specjalistów z wieloletnim stażem w dziedzinie implantologii i niezliczonymi tego typu zabiegami na swoim koncie. Zdrowy i piękny uśmiech — to właśnie gwarantujemy naszym pacjentom decydującym się na skorzystanie z tej metody stomatologii estetycznej.

Implantacja to bardzo skuteczna metoda, oparta na wykorzystaniu najnowszej wiedzy, mająca na celu odbudowę uzębienia, dając przy tym pacjentowi komfort. Dodatkowo implanty stomatologiczne to sposób na uzyskanie bardzo trwałego odpowiednika naturalnych zębów, bez konieczności noszenia protezy, która nie dla każdego jest wygodną opcją.

Rodzaje implantów zębowych

Istnieje kilka rodzai implantów zębowych. Możemy je podzielić pod względem:

Czasu użytkowania

 • implanty czasowe — są wykorzystywane w ortodoncji, które  pozwalają skorygować zgryz.
 • implanty stałe — są mocowane dla protez zębowych, mostów protetycznych, czy też pojedynczych koron.

Głębokość ich umieszczenia w żuchwie lub szczęce pacjenta

 • implanty śródkostne — są mocowane przy kości budującej szczękę czy też żuchwę. Proces wypełnienie ubytku implantem jest dwuetapowy. Najpierw wszczepiany implant umieszcza się w miejscu po wyrwanym zębie, następnie stomatolog zszywa dziąsła poboczne. Po czasie integracji z kością (około 3-6 miesięcy) wyłania się go. Etapem końcowym jest założenie na szczycie implantu obudowy protetycznej, innymi słowy korony lub łącznika, który ma rozmieścić most czy też protezy
 • implanty podkostnowe — są mocowane płycej od implantów środkostnych. Umieszcza się je wprost pod dziąsłem, przez co stykają się ze sobą tylko o zewnętrzną częścią kości. Przebieg wszczepiania implantu to tylko jeden etap, taki w którym cały wierzchołek implantu znajduje się na zewnątrz. Po czasie rekonwalescencji rany, na implancie dentysta mocuje korony.

Rozmiar wszczepianych struktur

Zazwyczaj implanty zębowe są w rozmiarze od 3,5 mm do 4,2 mm średnicy. Produkowane są również modele większe 6 mm, ale też mniejsze w rozmiarze od 2 mm do 3,5 mm. Przy wyborze odpowiedniego implantu zębowego należy dokładnie określić miejsce, w którym mają zostać wstawione. Rozmiar mniejszy implantów używany jest przy odbudowie siekaczy na przodzie jamy ustnej.

Materiały, z których wykonane są implanty

 • w gabinetach stomatologicznych najczęściej implanty wykonuje się z tytanu. Implanty tytanowe nie wywołują reakcji alergicznych u pacjentów. W większości pokryte są biomateriałami, bądź tlenkami tytanu nanoszonymi w otulinie zjonizowanych gazów (plaźmie). Tytan jest bezpieczny dla organizmu człowieka, nie wchodzi z nim w negatywne reakcje, dzięki czemu szybko zrastają się z pobocznymi kośćmi, dlatego też stanowią trwałą nienaruszalną podporę dla korony, mostu oraz protezy.
 • w implantologii dodatkowo stosowanymi implantami są modele ceramiczne, które zrobione są z tlenku cyrkonu. Tworzywo to stosowane jest od wielu lat do produkcji stawu biodrowego, podobnie jak tytan nie wchodzi w reakcje z organizmem człowieka. Nie jest podatny na ścieranie.

Proces wszczepienia implantów zębowych

Na proces wszczepiania implantów zębowych składają się trzy etapy.

 • wszczepienie implantu
 • wkręcanie śruby gojącej
 • zamocowanie sztucznego zęba

Wszczepienie implantu

Jest to procedura chirurgiczna polegający na nawierceniu otworu w kości, do której wkręcony zostanie implant. Przed zabiegiem wszczepienia implantu należy wykonać zdjęcie pantograficzne, na którego podstawie lekarz jest w stanie określić ilość tkanki kostnej znajdującej się w dziąśle, i zdecydować czy jest jej wystarczająco by wprowadzić do niej implant zębowy. W przypadku, gdy okaże się, iż w momencie straty zęba dodatkowo doszło do zaniku kości, w takiej sytuacji lekarz może zdecydować o podjęciu się sterowanej regeneracji kości. Innym słowy procedury polegającej na stworzeniu potrzebnej ilości tkanki kostnej konkretnie pod kątem przyszłych implantów stomatologicznych. Zabieg wszczepienia implantu wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, trwa od 30 minut do około 2 godzin. W jego czasie, po wprowadzeniu implantu lekarz sprawdza położenie i jego stabilność, po czym zszywa ranę. Po zabiegu i wygojeniu rany implant nie jest widoczny.

Gdy rana goi się, następuje tzw. osteointegracja. Polega ona na zrośnięciu się kości z korzeniem. Proces ten trwa od 3 do 6 miesięcy w zależności od umiejscowienia implantów, rozbieżność czasowa, wynika z tego, że szczęka i żuchwa mają inną strukturę. Na powierzchni tlen zawarty w komórkach tkanki kostnej wytwarza warstwę tlenku tytanu, po czym na takiej nowopowstałej warstwie ochronnej buduje się tkanka kostna, która jest najmocniejszym stabilizatorem implantu. Dlatego też organizm od razu pozytywnie reaguje z nim, odbierając go jako fragment dziąsła.

Wkręcanie śruby gojącej

Po upływie czasu, w jakim implant zdążył już się zaadaptować i ustabilizować z kością dochodzi do jego odsłonięcia. Zadaniem lekarza jest nacięcie błony śluzowej i wkręcenie śruby gojącej. Ma ona na celu uintensywnienie gojenia się ciała/błony w pobliżu implantu. Dodatkowo pomaga wykształcić dziąsła pod kątem korony protetycznej. Okres wygojenia, po którym wykonuje się uzupełnienia protetyczne, trwa zazwyczaj 14 dni od zabiegu.

Zamocowanie sztucznego zęba

Etap ten składa się z kilku wizyt lekarskich. Na pierwszej wizycie lekarz robi wyciski protetyczne i uzgadnia z pacjentem ubarwienie jego przyszłej korony. Po tym, w wykwalifikowanym laboratorium robione są: łącznik, na którym będzie mocowana korona i sztuczny ząb. Zatem na ostatniej już wizycie pacjenta, stomatolog umieszcza łącznik w implancie. By mieć pewność, że wszystko jest przymocowane w odpowiedni sposób, lekarz sprawdza wszystko jeszcze raz i zakłada koronę protetyczną.

Zalety implantów zębowych

Dzieje się tak, chociażby z powodu ich wielu zalet w porównaniu do klasycznych protez czy też mostków, należą do nich m.in.:

 • są jedne na całe życie, nie trzeba ich wymieniać
 • zapewniony komfort jedzenia — człowiek nie czuje różnicy między implantem a swoim zębem
 • nie naruszają wyglądu twarzy
 • nie potrzeba ich podklejać jak zwykłe protezy
 • wszczepia się je w miejsce po wyrwanym zębie dlatego nie narusza się zdrowego uzębienia
 • nie widać różnicy kolorystycznej między implantem a zdrowym zębem

Przeciwwskazania do montażu implantów zębowych

Implanty zębów mają za zadanie uzupełniać braki w naturalnym uzębieniu człowieka. Są bardzo praktyczne i do tego niewyczuwalne w jamie ustnej, lecz nie są wskazane dla wszystkich. Dlaczego? Istnieją przeciwskazania ogólne i miejscowe, jakie konkretnie?

Ogólne:

 • ciąża
 • padaczka
 • osteoporoza
 • próchnica i paradontoza
 • wiek (poniżej 16 roku życia)
 • nieustabilizowana cukrzyca

Miejscowe:

 • bardzo mocne przechylenie zębów
 • za mała szerokość bądź wysokość wyrostka umożliwiająca wstawienie implanta
 • brak miejsca między zębami
 • urazy bądź stany zapalne błony śluzowej przy planowanym miejscu implantu

Montaż implantów zębowych w EstheDent

Implant zębowy to mocowany przez nasz gabinet dentystyczny, sztuczny korzeń. Jego tytanowa powłoka nie alarmuje naszego organizmu o występowaniu ciała obcego, więc jest to metoda w 100% bezpieczna. Po zamocowaniu jego górną część uzupełnia się koroną protetyczną, wykonaną z porcelany.

Implanty zębów mają tę dodatkową korzyść, że niwelują możliwość zniszczenia sąsiednich zębów, jak to może mieć miejsce w przypadku protezy (np. częściowej) lub mostu. Wygoda ich posiadania oraz użytkowania również stoi na bardzo wysokim poziomie. Nie ma więc mowy o jakimkolwiek dyskomforcie wynikającym z ich wszczepienia czy codziennego eksploatowania.

W naszej klinice w Warszawie szybko i bezproblemowo przeprowadzimy państwa przez całą procedurę, jaka jest wymagana, gdy pacjent zdecyduje się na implanty zębów – od konsultacji, przez badania, aż po zakończenie pracy uzupełnieniem protetycznym.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Autoryzowany Gabinet Biomet 3I biomet3i